„Gwiżdże” – występ dla arcybiskupa

Dodano: 18-12-2014

Dnia 10.12.2014r. w restauracji „Mulk” w Miszewie grupa uczniów z ZSP w Somoninie (z klas I T, II T, IV T, II ZSZb) uświetniła swoim występem pt. „Gwiżdże” spotkanie pod nazwą „Przy Wigilijnym Stole”. Grupie naszych uczniów akompaniowali panowie: Jerzy Lis i Mirosław Benkowski – ojcowie uczniów naszej szkoły.
W spotkaniu, które poprowadził redaktor Mariusz Szmidka, udział wzięli arcybiskup Tadeusz Gocłowski oraz m.in. p. Zyta Górna – regionalistka, dr Jerzy Karpiński – lekarz wojewódzki, p. Adam Stachecki – prezes Telewizji Wybrzeże, p. Henryka Krzywonos-Strycharska, p. Antonina Wenta, p. Artur Siódmiak – były reprezentant Polski w piłce ręcznej, państwo Beata i Mariusz Żarneccy – aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni.
Goście nagrodzili występ naszych uczniów gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli „torby” pełne wspaniałych słodkości.
Aktorzy występujący w „Gwiżdżach”:
Agata Benkowska, Krystyna Konkol, Dominika Wrońska, Natalia Myszk, Piotr Wiczkowski, Joanna Byczkowska, Kamil Czapiewski – kl. IV T, Rafał Recław – kl. II ZSZb, Aneta Damps – kl. II T, Agata Wydrowska, Paulina Cybula – kl. I T.
Świąteczny program „Przy Wigilijnym Stole” – wigilia zorganizowana przez redakcję Telewizji Wybrzeże – wyemitowany zostanie na antenie Telewizji i stronie internetowej dnia 24.12.2014r.

Urszula Tutkowska