Warsztaty z zakresu wędzenia ryb

Dodano: 05-11-2014

      Dnia 30 października 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbyły się warsztaty z zakresu wędzenia ryb morskich i słodkowodnych, połączone z technikami grillowania i BBQ. W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z Przodkowa, Somonina i Sierakowic.

Zajęcia poprowadzili znani nam już mistrzowie kuchni – panowie Krzysztof Szulborski i Andrzej Ławniczak. Na początku zaprezentowali gatunki ryb przydatne do wędzenia i grillowania oraz zapoznali nas z zasadami ich przygotowania. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, że wędzenie to jedna z najstarszych naturalnych metod utrwalania i uszlachetniania produktów. Wędzone ryby to najbardziej naturalny produkt tradycyjny szczególnie w naszym regionie z dużymi tradycjami rybołówstwa. Poznaliśmy zasady wędzenia ryb na zimno i ciepło, a także różnice pomiędzy grillowaniem a BBQ. Kucharze wspólnie z młodzieżą przygotowali przepyszne dania, takie jak grillowany pstrąg i łosoś, a także tatar z łososia, sałatki z wędzonym pstrągiem z wykorzystaniem warzyw i sosów zimnych.

Warsztaty okazały się kolejna kolejną szansą na podnoszenie naszych kwalifikacji zawodowych. Dziękujemy organizatorom warsztatów, którymi była Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wraz z Agencją Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Gdyni.