Warsztaty z wieprzowiny

Dodano: 19-11-2014

wieprzowinaDnia 12 listopada 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyły się kolejne warsztaty kulinarne pod patronatem Agencji Rynku Rolnego OT w Gdyni – tym razem z wieprzowin. Poprowadzili je znani kucharze: Krzysztof Szulborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich oraz Andrzej Ławniczak. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, kształcący się w zawodzie kucharz oraz młodzież technikum, zdobywająca kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych.
Ze wszystkich mięs, w kuchni naszego kraju, najczęściej wybieramy wieprzowinę – jak stwierdził p. Krzysztof Szulborski, wprowadzając arkana zastosowania tego mięsa w gastronomii. Z całą pewnością wpływa na to niewysoka cena, ale i tradycje kulinarne. Wieprzowinę przeklinają dietetycy, a inni uwielbiają pod każdą postacią.
Uczestnicy warsztatów, pod okiem mistrza Andrzeja Ławniczaka, przygotowali wyjątkowe potrawy: lizaki kaszubskie z polędwiczek wieprzowych z sosem żurawinowym; zupę „parzybrodę” oraz roladki ze schabu, faszerowane pieczarkami w sosie własnym. Warsztaty udowodniły, jak różnorodne i atrakcyjne dania można przyrządzać z wykorzystaniem mięsa wieprzowego. Uczniowie naszej szkoły, zainspirowani przez kucharzy, są gotowi na nowe wyzwania kulinarne.
Warsztaty w naszej szkole zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych –Agnieszka Sędkowska, która pragnie pogłębiać i rozszerzać umiejętności swoich uczniów.