Spektakl profilaktyczny „Działka”

Dodano: 26-11-2014

indeksW czwartek 27.11.2014 o godz. 12.30 w naszej szkole, w ramach projektu „Razem z młodzieżą o uzależnieniach”, realizowanego w szkołach Powiatu Kartuskiego, wystawiony został spektakl profilaktyczny pt. „Działka”.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach z psychologiem i terapeutą z Fundacji Czyste Dźwięki.
Spektakl „Działka” pokazał pogłębiające się uzależnienie nastolatka, przez pryzmat zmian w relacjach z bliskimi. Treść spektaklu wywołała żywe emocje w odbiorcach. Uczniowie zobaczyli sytuacje, które znają z własnych domów.
Każdy ma szansę zadać sobie pytania „co się z nami dzieje?”, „Czy potrafię rozmawiać szczerze o swoich problemach?”, „Czy mam mocne wsparcie w kimś bliskim?”, i wreszcie to, tak ważne pytanie „Może jest alternatywa…”

W rolach głównych: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak
Muzyka: zespół TWM (piosenka przewodnia „Działka” w wykonaniu Damian „Łapa”)

Projekt realizowany w ramach rządowego programu
„BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA”

pedagog szkolny – Anita Leszkowska