„Rybka z Kaszub”

Dodano: 11-11-2014

Dnia 5 listopada 2014r. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie wzięli udział w konkursie pt.: „Rybka z Kaszub”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie. Młodzież z drugiej klasy Technikum Żywienia i Organizacji Usług Gastronomicznych oraz klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z nauczycielkami panią Agnieszką Sędkowską i Joanną Skrzypkowską przygotowali szczupaka faszerowanego oraz zupę rybną, której walory smakowe zostały docenione przez jury. Uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii zupy i otrzymali w nagrodę zestaw garnków oraz serwis kawowy.

Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie z klasy II Technikum Żywienia i Organizacji Usług Gastronomicznych mieli okazję uczestniczyć w dwóch pokazach: carvingu, prowadzonym przez mistrza Krzysztofa Wierzbę, oraz pokazie baristycznym, prowadzonym przez Leszka Jędrasika. Prezentacje były ciekawą formą poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań.