„Kuchnia z Ikrą”

Dodano: 26-11-2014

 Dnia 21 listopada w ramach projektu „Kuchnia z Ikrą” odbyły się ostatnie już zajęcia LGR ze sporządzania potraw z ryb w ZS nr.1 we Władysławowie. Pięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z panią Joanną Skrzypkowską przygotowywało dania główne z ryb pod okiem kucharza pana Krzysztofa Szulborskiego. Były to np. pierogi z łososiem i miętą na sosie borowikowym, łosoś w sosie śmietanowym z makaronem, pstrąg nadziewany a na deser fondue czekoladowe.

Na samym wstępie i w trakcie przygotowywania potraw pan Szulborski zdradzał nam tajniki życia i pracy kucharza, jak również pokazał różne techniki krojenia.

Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i spokojnej atmosferze, która pozytywnie wpływała na tempo pracy uczniów. Podsumowując, zajęcia LGR z projektu „Kuchnia z Ikrą” bardzo poszerzyły wiedzę uczniów jak i umiejętności przyrządzania potraw oraz znajomość wartości odżywczej i gatunków ryb.

Szkoda, że nasza grupa już kończy zajęcia. Czas spędzony na zajęciach to dobra inwestycja w przyszłość i zawód kucharza.