Jesienny Piknik na Kaszubach „Rajskie jabłko”

Dodano: 27-11-2014

 

W dniu 22 października bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się IV Jesienny Piknik na Kaszubach „Rajskie jabłko”.  Z naszej szkoły wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klasy drugiej Technikum Żywienia i Organizacji Usług Gastronomicznych tym cztery uczennice, które przygotowywały potrawy: Anna Magulska, Alicja Szymichowska, Aleksandra Kasyna i Aneta Bara.

Celem spotkania było nawiązanie współpracy, wymiana informacji i doświadczeń w zakresie przygotowywania potraw jesiennych kuchni regionalnej oraz dekoracja stołu.

Uczniowie z Somonina przygotowali następujące potrawy: jabłka faszerowane na różne sposoby, polędwiczki wieprzowe z karmelizowanymi jabłkami oraz kopytkami oraz ciasteczka serowo- jabłkowe. Na wykonanie tych zadań mieliśmy trzy godziny. W kuchni pracowali wszyscy uczestnicy tego spotkania, więc można było podpatrzeć techniki wykonania kilku dań.

Po udekorowaniu stołu nastąpiła degustacja przygotowanych potraw zaprezentowanych przez szkoły i gimnazja. Na koniec spotkania każdy otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Piknik okazał się inspirującym spotkaniem, podczas którego doskonalono umiejętności kulinarne. Przygotowywała nas do niego pani Agnieszka Sędkowska.