Wyjazd uczniów kl. I Technikum do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Dodano: 07-10-2014

Wyjazd uczniów kl. I Technikum do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

W poniedziałek, 29 września 2014 roku uczniowie kl. I technikum pojechali do Mojusza, który znajduje się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Spędzili trzy godziny na świeżym powietrzu w miejscu niezniszczonym przez człowieka. W takim otoczeniu człowiek czuje się wspaniale i od razu poprawia mu się h20140929_142942umor.

Pani przewodnik oprowadzała uczniów edukacyjną trasą leśną. Co jakiś czas zatrzymywała się przy tablicach informacyjnych i opowiadała na temat fauny i flory polskich terenów. Przekazała mnóstwo ciekawych i istotnych informacji o inwazyjnych gatunkach, z powodu których zmienia się ilość roślin i ich rodzaje na danym terenie. Ciekawa również była teoria- nieudowodniona przez naukowców- mówiąca o tym, że mrówki latają, ponieważ ich królowa przegrała bitwę z drugą królową, więc musiały opuścić mrowisko.

Podczas wycieczki edukacyjnej uczniowie kl. I T byli bardzo zaangażowani. Dowodem na to są zdjęcia prezentujące interesujący krajobraz oraz zaciekłe dyskusje na temat życia roślin i zwierząt.

Dzięki temu wyjazdowi uczniowie zrozumieli, że ważne jest to, aby nie niszczyć przyrody i nie zaśmiecać ziemi. Każdy powinien spędzić trochę czasu na łonie natury nieskażonej wirtualnym światem. Z pewnością przyniesie to wiele korzyści.

Uczestniczka wyjazdu

Klaudia Rejniak