Festiwal potraw kaszubskich „Kaszëbsczé Jestkù”

Dodano: 07-10-2014

 

54304dbf703d9_gd

Dnia 04 października 2014 r. w Ostrzycach odbył się już VII Festiwal Potraw Kaszubskich „Kaszëbsczé jestkù”. Celem imprezy było zachowanie tradycji kulinarnych Kaszub, przekazywanie zasobów wiedzy regionalnej młodemu pokoleniu oraz zapoznanie z technikami przygotowania i podawania potraw kaszubskich. Dodatkową atrakcją festiwalu były pokazy mistrzów kuchni Kazimierza Żołnowskiego i Krzysztofa Szulborskiego.

W konkursie uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne, podmioty gastronomiczne koła gospodyń wiejskich oraz osoby indywidualne. W tym roku pięć szkół gastronomicznych przystąpiło do udziału w konkursie o Złotą Łyżkę: z Przodkowa, Kościerzyny, Bytowa, Sierakowic oraz z Somonina. Królowały na konkursie dania z ryb, wołowiny oraz z warzyw, podane w atrakcyjny sposób.

Reprezentantami naszej szkoły byli: uczennica z klasy II Technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych Joanna Damps oraz Artur Czaja i Maciej Pawłowski uczniowie z klasy III Technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych. W tym roku nasi uczniowie zaprezentowali racuchy z dorsza w sosie grzybowym oraz rosół z węgorza z makaronem własnym. Upiekli także przepyszne ciasta ze śliwkami, które idealnie komponowały się z gorącą kaszubską kawą. Dodatkowo częstowali sokiem świeżo wyciśniętym z marchwi oraz jabłek , rozdawali jabłka z wizytówkami szkoły oraz ulotki z przepisami. Wspaniałe zapachy i kulinarne ciekawostki przyciągały tłumy do naszego stoiska.

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani do konkursu. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostateczny werdykt ogłosiła Kapituła Dobrego Smaku. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Przodkowa, natomiast II miejsce – reprezentanci z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych z Somonina, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się szkoła z Sierakowic. Pozostałe szkoły otrzymały wyróżnienia.

Pragniemy wspomnieć o naszym koledze z klasy II ZSZ – kucharz Rafale Reclaf, który godnie reprezentował naszą szkołę wraz z grupą kucharzy z Restauracji „POD ORŁEM” w Kartuzach, zajmując w kategorii podmiotów gastronomicznych pierwsze miejsce.

Mimo dużej konkurencji VII Festiwal Potraw Kaszubskich „Kaszëbsczé Jestkù” okazał się dla nas szczęśliwy. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć naszym nauczycielkom pani Agnieszce Sędkowskiej za przygotowanie nas do konkursu i pomysł na potrawę kaszubską oraz pani Karinie Socha za promocję naszego stoiska. Wspaniała atmosfera, słowa uznania, a przede wszystkim świetna zabawa sprawiają, że wracamy tu co rok.