Zakończenie ZSZ

Dodano: 17-06-2014

W dniu 13 czerwca 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyło się uroczyste zakończenie edukacji uczniów klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Uroczystość rozpoczęła pięknymi słowami skierowanymi do absolwentów Pani Dyrektor Elżbiety Świętoń, która podkreśliła, że warto pozostać uczniem przez całe życie, gdyż głód wiedzy, chęć doświadczania, ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy, zmieniamy. Życzyła uczniom młodzieńczej pasji poznawania świata, która nigdy się nie wypali.

Następnie wystąpiła wychowawczyni klasy Pani Anita Leszkowska, która wspominała trzy lata wytrwałej pracy z uczniami oraz gratulowała ukończenia kolejnego etapu edukacji. Zachęcała absolwentów do dalszego rozwoju dla siebie i dla swojej przyszłości.

W dalszej kolejności przedstawiciele absolwentów Mirosław Hinz i Katarzyna Karczewska podziękowali Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły za trud włożony w ich naukę i wychowanie.  Szczególne wyrazy uznania i podziękowania skierowali do wychowawców Pani Anity Leszkowskiej oraz Pani Kariny Sochy.

Kilka życzliwych słów przekazali uczniom Pan Marian Kowalewski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie oraz Pani Iwona Formela – członek Rady Powiatu Kartuskiego. Wyróżnieni absolwenci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy    z gratulacjami Dyrektora i wychowawcy. Wśród nich znaleźli się: Maciej Arndt za najwyższą średnią 4,93 oraz bardzo dobrą frekwencję i bardzo dobre zachowanie, Adrian Konkol za wzorowe zachowanie i postawę prospołeczną oraz Tomasz Konkol za 100% frekwencję oraz bardzo dobre zachowanie.

W części artystyczne, uczniowie z klasy II ZSZ b zaprezentowali  z przymrużeniem oka zainteresowania motoryzacyjne starszych kolegów. Wszyscy obecni na sali żywo reagowali na żarciki doyczące. propozycji ulepszania i upiększania samochodów dla absolwentów. Część artystyczną przygotowały Pani Maria Konkel i Pani Joanna Skrzypkowska, a całość sprawnie poprowadził Pan Robert Zieliński.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu osobistym i zawodowym

                                                                                                                                         Dyrekcja i Grono Pedagogiczne                  

opracowała: A.Leszkowska