Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

Dodano: 09-06-2014

Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

             W dniach 23.05.14 (piątek), 26.05.14 (poniedziałek) i 29.05.14 (czwartek) odbył się na terenie naszej szkoły międzyklasowy  turniej „szóstek” piłkarskich. Rozegrany on został w ramach projektu  „SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ”.

Rozgrywki toczyły się w grupach, systemem „każdy z każdym”, a czas gry wynosił 2×15 minut.  W grupie piątkowej wystąpiły reprezentacje klas: I ZSZb, I ZSZa i II LO. W grupie poniedziałkowej zagrały natomiast drużyny: III ZSZ, II ZSZ a, II ZSZ b i chłopcy z klas technikalnych (I T, II Ta, II Tb, III T – wszyscy stanowili jeden zespół). Ponieważ inicjatorem rozgrywek była  młodzież, mecze sędziowali także uczniowie.

Wyniki w grupach były następujące:

gr. I: I miejsce – kl. II LO, II miejsce – kl. I ZSZb, III miejsce – kl. I ZSZa;

gr. II: I miejsce – klasy Technikum, II miejsce – kl. II ZSZa, III miejsce – kl. III ZSZ; IV miejsce – kl. II ZSZb .

W trzecim dniu zawodów rozegrane zostały półfinały i finały.

W meczach półfinałowych zmierzyły się reprezentacje II LO i II ZSZa oraz I ZSZb i drużyna Technikum. W pierwszym meczu chłopcy z II LO pokonali swoich kolegów z II ZSZa (4:0), a w drugim zwycięzcami okazali się chłopcy z I ZSZb, którzy wygrali (3:0) z reprezentantami Technikum.

Na koniec do rozegrania zostały dwa mecze: mały finał – o III miejsce i finał – o I miejsce. W meczu o III miejsce chłopcy z Technikum okazali się lepsi od zawodników z II ZSZa (6:2). Mistrzem szkoły zostali reprezentanci II LO, którzy w finale wygrali zdecydowanie z chłopakami z I ZSZb (7:2).

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, wszyscy grali czysto i okazywali szacunek dla przeciwnika. Inicjatorzy turnieju planują takie rozgrywki przeprowadzić także w kolejnych latach.