Spektakl teatralny pt. „Romeo i Julia”

Dodano: 31-05-2014

Dnia 15 maja 2014 roku uczniowie z klasy II Technikum B, oraz II Technikum A  wraz z opiekunami Panią Urszulą Tutkowską, Panem Tomaszem Pytką oraz Panią Agatą Wysocką wybrali się na wycieczkę do Multikina w Gdańsku na spektakl teatralny pt. „Romeo i Julia”. Scenariusz powstał w oparciu o jedno z najsłynniejszych dzieł Williama Szekspira, renesansowego twórcy, będącego jednym z najwybitniejszych dramatopisarzy w historii literatury światowej.

Treścią utworu jest historia miłości, która kończy się tragicznie. Tłem dla zdarzeń jest zadawniony konflikt pomiędzy dwoma arystokratycznymi rodami Montekich i Kapuletich.

Stroje, w których występowali aktorzy, były ciekawe, barwne i bardzo ładnie się prezentowały. Kostiumograf zaprojektował ubrania, które przybliżały nam tamte czasy. Aktorzy poruszali się bardzo zgrabnie. Sugestywnie potrafili wyrazić uczucia i przeżycia. Przedstawienie cechowało się wyrazistością scen, a także świetnych pojedynków na szpady. Niektóre sceny emanowały humorem.  Sądzę, że tragedia pt. „Romeo i Julia”, która została nam zaprezentowana była perfekcyjna i wszystkim się podobała.

Moim zdaniem, wycieczka ta była pewną lekcją dzięki, której uczniowie mogli się dowiedzieć na czym polega gra aktora na scenie, oraz przekonali się, że w rzeczywistości lektury mogą być ciekawe i zabawne. Uważam, że każdy mógł wynieść z tego przedstawienia pewien morał, ponieważ sztuka ta jest jak najbardziej współczesna dla dzisiejszego odbiorcy.