IV IGRZYSKA SPORTOWE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH W SOMONINIE

Dodano: 14-05-2014

W ZSP w Somoninie 08.05.2014r. odbył się turniej piłki nożnej, w ramach IV IGRZYSK SPORTOWYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH W SOMONINIE.  Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół: Gimnazjum w Kiełpinie (15 zawodników z opiekunem), Gimnazjum w Goręczynie (15 zawodników z opiekunem), Gimnazjum w Somoninie (15 uczestników i 2 opiekunów) oraz gospodarze (uczniowie klas I i II – 13 zawodników). Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Świętoń.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i przebiegały w miłej atmosferze, z poszanowaniem zasad czystej gry i szacunku dla przeciwnika. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwał sędzia Tomasz Lamk.

 

Rozgrywki zakończyły się następującymi rezultatami :

– 4 miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Kiełpina,

– 3 miejsce Gimnazjum z Somonina,

– 2 miejsce Gimnazjum z Goręczyna,

– 1 miejsce ZSP Somonino.

 

Każda ze Szkół otrzymała nagrody w postaci pamiątkowego pucharu i dyplomu, ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP w Somoninie. Ponadto organizatorzy zapewnili sportowcom chłodne i ciepłe napoje.

W związku z wdrażaniem w ZSP projektu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”, wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkowo ulotki na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej w życiu człowieka. Natomiast w szkolnym sklepiku można było zakupić zdrową żywność.

Przypominamy, iż zawody w ZSP w Somoninie odbywają się cyklicznie, dlatego już teraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.