Zakończenie projektu „Kuchnia z ikrą”

Dodano: 21-04-2014

Zakończenie projektu „Kuchnia z ikrą”

W Zespole Szkół Ponadgimanzjalnych w Sierakowicach dnia 10 kwietnia 2014 odbyło się spotkanie podsumowujące edukacyjny projekt współpracy dotyczący produktów rybactwa realizowany wspólnie przez LGR Kaszuby i Północnkaszubską LGR. W projekcie tym wzięli udział uczniowie i nauczyciele z 6 szkół ponadgimnazjalnych, kształcących w zawodach gastronomicznych:

§  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie,

§  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach,

§  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie,

§  Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie,

§  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie,

§  Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku

 

Na początku spotkania przedstawiono wszystkim zgromadzonym na tę uroczystość gościom i uczestnikom projektu zrealizowane działania w formie prezentacji oraz reportażu filmowego. Następnie głos zabrał Bogdan Kwapisiewicz – Prezes Kapituły Kulinarnej Gdańskie Smaki , który zauważył, że dobry kucharz jest wirtuozem i pasjonatem potrafi umiejętnie łączyć kultywowanie tradycji z kunsztem wysokiej jakości całej gamy potraw. Natomiast Krzysztof Szulborski Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich przekonywał, że bogactwo naszego regionu skrywa się w kuchni kaszubskiej, a województwo pomorskie jest liderem gastronomii polskiej. Zaapelował  on do młodych kolegów, aby pamiętali że sukces jest wynikiem ciężkiej pracy.

Kulminacją spotkania było wręczenie wszystkim uczniom uczestniczącym w zajęciach certyfikatów potwierdzających udział w projekcie oraz podziękowań dla ich opiekunów wręczonych przez Prezesów obu grup rybackich – Marka Byczkowskiego i Zbigniewa Chmaruka oraz Krzysztofa Szulborskigo. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali także opracowaną i wydaną książkę kucharską "Kuchnia z ikrą",  w której  znajduje się zbiór przepisów na dania z ryb wskazane przez uczniów – uczestników projektu. Ponadto publikacja  została wzbogacona o wybrane przepisy szefów kuchni na potrawy, które przyrządzone były podczas zajęć gastronomicznych. Z wielką radością czekamy już na kolejna edycję tak wartościowego projektu.