Sprawozdanie z wycieczki klasa II Tb

Dodano: 10-02-2014

 

Dnia 10 lutego 2014 roku uczniowie z klasy II Technikum B wraz z opiekunami Agnieszką Sędkowską i Mariuszem Kocur mieli okazję doświadczyć niecodziennych emocji. Udali się bowiem na wycieczkę do Zakładu Karnego w Gdańsku  po to, aby poznać specyfikę jego pracy oraz formy oddziaływań resocjalizacyjnych.

Dyrektor zakładu karnego, przybliżył młodzieży specyfikę miejsca, zapoznał młodzież z systemami odbywania kary. Uczniowie zwiedzali różne miejsca, m. in. spacerniak, oddział szpitalny, świetlicę, oddział terapeutyczny. Ponadto mogli zobaczyć, jak wyglądają cele, w tym te dla szczególnie niebezpiecznych więźniów. Uczniowie przemierzając więzienne korytarze dowiedzieli się jakie są różnice między odbywaniem kary w zakładzie typu zamkniętego od półotwartego. Duże wrażenie na uczniach zrobiła cela mieszkalna, w której przebywają skazani. Wizyta w Zakładzie Karnym w Gdańsku była dla uczniów z Somonina wielką szkołą życia, która dowiodła, że nie warto marnować swojego życia i wkraczać w konflikt z prawem.

Po wizycie w więzieniu uczniowie klasy drugiej udali się na lodowisko, żeby złapać równowagę na lodzie. Niesamowite przeżycia pozwoliły im na chwilę relaksu. Wycieczka spełniła walory wychowawcze, stanowiąc swoistą przestrogę, a także pozwoliła poznać działalność więzienia uczniom zainteresowanym sprawami społecznymi i studiowaniem resocjalizacji.