Konkurs kulinarny

Dodano: 17-12-2013

Dnia 17grudnia 2013 roku Agencja Rynku Rolnego i Stowarzyszenie Kucharzy Polskich zorganizowało w Pomorskiej Akademii Kulinarnej konkurs kulinarny w ramach  szkolenia „Potrawy tradycyjne w nowoczesnej odsłonie”. Celem konkursu było poszerzanie znajomości kuchni regionalnej i produktów tradycyjnych oraz metod ich produkcji i związków produktów z regionem.

Do konkursu przystąpiło sześć szkół: Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie , Technikum nr 2 w Chojnicach, Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Gdańsku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Zadaniem uczestników było przygotować z wybranych produktów zupę – koperkową polewkę kaszubską w czasie 60 minut. W konkursie wzięło udział 11 uczestników, którzy rywalizowali o Puchar Dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego oraz tytuł Młodego Mistrza Kuchni Tradycyjnej.

Zerspół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie reprezentowali uczniowie z II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Monika Pestka i Maciej Pawłowski, przygotowywani przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych Panią Agnieszkę Sędkowską. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością oraz wiedzą w trakcie wykonywania potrawy. Atmosfera, która panowała podczas konkursu, była wyjątkowa, nie odczuwało się żadnej rywalizacji między uczniami, a jedynie chęć zaprezentowania swojej potrawy pod względem smakowym. Nad wszystkim czuwało wybitne Jury, w skład w którego wchodzili mistrzowie sztuki kulinarnej z Pomorskiej Akademii Kulinarnej: Krzysztof Szulborski, Andrzej Ławniczak, Krzysztof Wierzba oraz reprezentanci Agencji Rynku Rolnego. Rywalizacja była ogromna. Jury długo obradowało, aby wyłonić Młodego Mistrza Kuchni Tradycyjnej. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za zaprezentowanie umiejętności kulinarnych.

Na podium stanęli:

I miejsce – Monika Pestka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie)

II miejsce – Joanna Parchoniuk (Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku)

III miejsce – Dawid Bobiński (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku) 

Nagrodę za wykorzystanie nowoczesnych technik otrzymał: Maciej Pawłowski  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

Szczególne podziękowania należą się Akademii Rynku Rolnego za zorganizowanie wspaniałego konkursu i umożliwienie uczniom wykazania się swoimi umiejętnościami. Uczestnicy podziękowali również wybitnym kucharzom ze Stowarzyszenie Kucharzy Polskich  za zaszczepienie wśród młodzieży pasji do wykonywanego zawodu oraz zachęcenie do udziału w konkursach i zdobywania nowych umiejętności.