Dzień seniora 2013

Dodano: 01-12-2013

Od kilku lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbywa się Dzień Seniora. Celem tej imprezy jest integracja lokalnego środowiska oraz promocja szkoły.

Zgodnie z tradycją również w bieżącym roku szkolnym nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali spotkanie z seniorami, które odbyło się 22 listopada.

Pani dyrektor, Elżbieta Świętoń uroczyście przywitała zaproszonych gości. Następnie uczniowie klas Technikum przedstawili program artystyczny pt. „Opis obyczajów za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego i Elżbiety Świętoń”. W kilku humorystycznych scenach zaprezentowali dawne i współczesne obyczaje szkolne. By przybliżyć seniorom placówkę, przedstawiciele Samorządu Szkolnego wyświetlili prezentację multimedialną na temat praktyk zawodowych i kierunków rozwoju szkoły. Te projekcje uświetnili barwnymi opowiadaniami oraz żartami kaszubskimi. Goście szczególnie zachwycili się zdolnościami krasomowczymi uczennicy kl. IV Technikum, Moniki Zalewskiej, która kultywuje tradycję rodzinną, popularyzując język kaszubski. Po uczcie przeznaczonej głównie dla ducha zaproszeni mieszkańcy okolicznych miejscowości udali się na poczęstunek, po którym odbyła się zabawa. Niezwykle miłą niespodzianką były muzyczne występy pana Jerzego Lisa i Karola Gruchały. Przygrywali społecznie na saksofonie i akordeonie seniorom, którzy z wielką radością wzięli udział w tańcach. W wodzirejów zamienili się uczniowie Technikum oraz nauczyciele. Zabawę, trwającą do pierwszego piania koguta, zakończono wyborem Króla i Królowej Balu.

 

Dzień Seniora to wyjątkowe przedsięwzięcie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie skierowane do ludzi, którzy urodzili się i pamiętają urok lat ubiegłego wieku, wychowali kolejne pokolenia wnuków i prawnuków, którzy przekraczają progi somonińskiej placówki, by kształcić kreatywność i przedsiębiorczość.