Zajęcia warsztatowe – ryby

Dodano: 28-11-2013

Dnia 28 listopada 2013 roku uczniowie z Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych z Somoninia: Katarzyna Arndt, Emilia Ramczyk, Patrycja Siterlle, Paweł Noch, Dominik Cyrzan oraz pani Agnieszka Sędkowska wyjechali na drugie zajęcia warsztatowe tym razem do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Zajęcia poprowadził członek Stowarzyszenia Kucharzy Polskich -Pan Andrzej Ławniczak. Warsztaty edukacyjne odbyły się w pracowni gastronomicznej w Rzucewie. Tam uczniowie poznawali tajniki przygotowywania różnych zup rybnych oraz sposoby krojenia i ciekawostki dotyczące przypraw. Uczniowie zostali wymieszani i podzieleni na dwie grupy , których zadaniem było przygotowanie tych samych zup pod okiem mistrza.  W karcie menu znalazły się : zupa marynarska, zupa z ryb, zupa bursztynowa, zupa z łososiem. Uczniowie podczas degustacji wymieniali się wrażeniami.