Festiwal potraw kaszubskich „Kaszëbsczé Jestkù”

Dodano: 28-09-2013

 W Ostrzycach 28 września 2013 r. o godzinie 14.00 odbył się Festiwal potraw kaszubskich „Kaszëbsczé jestkù”. Juz po raz szósty odbył się ten festiwal w Ostrzycach pod wielkim namiotem. Celem imprezy było zachowanie tradycji kulinarnych Kaszub, przekazywanie zasobów wiedzy regionalnej młodemu pokoleniu oraz zapoznanie z technikami przygotowania i podawania potraw
kaszubskich. Dodatkową atrakcją festiwalu były pokazy mistrzów kuchni: Kazimierza Żołnowskiego, Krzysztofa Szulborskiego.
Udział w niej biorą koła gospodyń wiejskich i szkoły gastronomiczne z Kaszub. W tym roku wzięło w nim udział, aż siedem szkół gastronomicznych, które walczyły o złotą łyżkę. Były to szkoły z Przodkowa, Sierakowic, Kościerzyny, Bytowa, Nowym Dworze Gdańskim, Człuchowie, Gdyni oraz z Somonina.
 Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych: Emilia Ramczyk, Katarzyna Arndt, Artur Czaja , Filip Czerwiński oraz Arkadiusz Skierka. Przygotowali oni zupę z dyni z rożkami krucho-drożdżowymi oraz szmurowaną pierś z gęsi w konfiturze z owoców leśnych wraz z modrą kapustą i opiekanymi ziemniakami. Dodatkowo upiekli
drożdżowe rogaliki oraz placek ze śliwkami , które idealnie komponowały się z gorącą kaszubską kawą. Te wspaniałe zapachy przyciągały tłumy do naszego stoiska.
W tym roku wszystkie szkoły były świetnie przygotowane. Widzowie mogli obserwować sposób przyrządzania potraw i różne stosowane techniki przez poszczególne drużyny. Nad całością czuwało jury czyli Kapituła Dobrego Smaku, która wyłonia zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Sierakowic , drugie miejsce i srebrną łyżkę zajęli nasi uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Somonina, zaś trzecią brązowa łyżkę otrzymała szkoła z Kościerzyny. Pozostałe szkoły otrzymały wyróżnienia
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć naszym nauczycielkom pani Karinie Socha za promocję naszego stoiska i pani Agnieszce Sędkowskiej za przygotowanie nas do tego konkursu.