Targi GASTROEXPO

Dodano: 15-06-2013

Dnia 24 maja bieżącego roku uczniowie z klasy I Tb grupa technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy II T grupa technik organizacji usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Somonina wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach GASTROEXPO w Gdańsku.

Na targach mieliśmy okazję nie tylko oglądać maszyny i sprzęt gastronomiczny, zobaczyć jego działanie, ale i przeprowadzić degustację wyprodukowanych potraw.
Na targach nie zabrakło kulinarnego i piekarskiego show, w ramach którego zobaczyliśmy: pokazy sztuki piekarniczej Irlandczyków i Węgrów, triki barmańskie w wykonaniu Flair Brothers (uczestnika programu Mam Talent),a także mistrzów sztuki cukiernictwa.
Podczas targów odbyły się konkursy dla młodych adeptów sztuki kulinarnej i cukierniczej, "carvingowców". Mieliśmy okazję przyglądać się naszym kolegom którzy uczestniczyli w III edycji Konkursu "Kuźnia Słodkich Talentów" pt. "Majówka", konkurs poprowadzi mistrz branży cukierniczej Tomasz Deker
 Po raz pierwszy w zakresie tematycznym targów znajdowały się produkty związane ze zdrowym odżywianiem i dietetyką. Gdyż w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zwracają uwagę na to, co jedzą, czytają etykiety i zastanawiają się co im szkodzi, a co pomaga.

Wycieczka na targi była dla nas ciekawym doświadczeniem, wzbogaciła nasz warsztat dydaktyczny, a także pokazała nowe techniki i sprzęt używany w gastronomii.  Z wielką radością wrócimy tam za dwa lata z naszymi opiekunami Kariną Socha i Agnieszką Sędkowską.