Festiwal ryb

Dodano: 01-06-2013

Dnia 1 czerwca w Ostrzycach odbył się Festiwal Smaków Rybnych „ Kaszebscze Rebe”. W festiwalu wzięły udział dwie szkoły – ZSP z Somonina oraz ZSP z Przodkowa ,a także trzy restauracje oraz siedem osób indywidualnych. Organizowany przez Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby. Na oczach widzów powstawały wspaniałe potrawy z kaszubskich ryb między innymi: lin w sosie koperkowym, pstrągi z pieczarkami, zupa czeczewska, reba w śmietanie po przodkowsku, okoń z pieczarkowym farszem podany z puree z marchwi i kasza pęczak, chips parmezanowy z płotką na szparagach.

Celem Festiwalu była promocja kaszubskiej kuchni regionalnej w oparciu o potrawy rybne z wykorzystaniem zasobów jezior. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, przygotowując potrawy z ryb. Pierwsza ekipa reprezentowali uczniowie klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych– Artur Czaja, Filip Czerwiński , Arkadiusz Skierka, natomiast drugą potrawę przygotowywali uczniowie klasy drugiej kucharza małej gastronomii – Oliwia Bir i Szymon Żołnowski.

Podczas trwania konkursu odbywał się również pokaz kulinarny prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Krzysztofa Szulborskiego i Kazimierza Żołnowskiego. Potrawy i dania oceniła kapituła rybnych smaków  w skład której wchodzili Krzysztof Szulborski, Mariusz Gachewicz, Kazimierz Żołnowski oraz przedstawiciele szkół wyższych -prof. Henryk Lewandowski, prof. Piotr Palich, Jacek Hałaczkiewicz, i Tomasz Studzieniecki.

Festiwal Smaków Rybnych w Ostrzycach zakończył się wielkim sukcesem naszej szkoły, uczniowie zdobyli pierwsze i trzecie miejsce na podium . Zwycięskimi potrawami okazał się szczupak faszerowany z sosem tatarskim oraz zupa rybna z pulpecikami w wykonaniu naszych uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Somonina. Dziękujemy naszym nauczycielkom pani Agnieszce Sędkowskiej i Karinie Socha za przygotowanie i wsparcie podczas konkursu. Z radością czekamy na następną edycję festiwalu.