V Powiatowy konkurs aranżacji stołu wielkanocnego „Alle jaja”

Dodano: 26-03-2013

Dnia 22.03.2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbył się  V Powiatowy Konkurs Aranżacji Stołu Wielkanocnego – „Alle jaja”. Celem konkursu było upowszechnienie tradycji w nakrywaniu stołów wielkanocnych, a także zintegrowanie środowiska szkolnego z innymi instytucjami samorządowymi współpracującymi ze szkołą. Zadaniem uczniów było przygotowanie aranżacji stołu. Oceniana była pomysłowość,  dobór odpowiedniej zastawy stołowej i innych elementów dekoracyjnych, przygotowanie karty menu. 

 Nad konkursem czuwało jury w składzie : Kazimierz Żołnowski – szef kuchni, Marian Kowalewski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Katarzyna Golanko – architekt wnętrz. Naszą szkołę  reprezentowały uczennice Technikum o profilu hotelarskiem: Daniela Gołąbek, Katarzyna Klein oraz Martyna Magulska .

W konkursie udział wzięły 3-osobowe drużyny ze Szkoły Ponadgimnazjalnej  z Sierakowic, Przodkowa, a także Gimnazjum z Somonina. Wszystkie  cztery szkoły walczyły o pierwszą nagrodę w konkursie, czyli „ Złote jajo”.

W tym roku dominowała oryginalność, starannie dopasowana i wykonana na miejscu kompozycja kwiatowa oraz przepiękne serwisy i sztućce. Aranżacje stołów wielkanocnych mieli okazję obejrzeć zarówno uczniowie, nauczyciele naszej szkoły jak i zaproszeni na  tę uroczystość dziennikarze. Po długich obradach jury ogłosiło werdykt : I miejsce i statuetkę  „ Złotego jaja” oraz piękną książkę otrzymała  po raz pierwszy młodzież z naszej szkoły, II miejsce i „ Srebrne jajo” przyznano uczniom z Przodkowa, natomiast III miejsce i „ Brązowe jajo” otrzymały uczennice z Gimnazjum z Somonina. Wyróżniono w tym roku  młodzież z  Sierakowic. Poza statuetkami i nagrodami książkowymi, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne świąteczne upominki.

Konkurs odbył się przy współpracy z Powiatem Kartuskim, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie oraz panią Dyrektor Elżbietą Świętoń i Radą Rodziców ZSP w Somoninie. A całość przedsięwzięcia  zawdzięczamy realizatorką tego konkursu – Pani Karinie Socha i Agnieszce Sędkowskiej, bo to dzięki ich staraniom odbyła się już V edycja konkursu „ Alle jaja” w naszej szkole.