Warsztaty z ryb

Dodano: 30-11-2012

 Warsztaty szkoleniowe prowadzone były przez Prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Krzysztofa Szulborskiego, natomiast spotkanie kulinarne przeprowadził Sekretarz SKP Andrzej Ławniczak. W spotkaniu z kucharzami uczestniczyli uczniowie zarówno technikum hotelarskiego jak i młodzież z technikum usług gastronomicznych, technikum żywienia i usług gastronomicznych, kucharz małej gastronomii oraz kucharz. Krzysztof Szulborski poprowadził interesujący wykład o tematyce „Ryby w kuchni pomorskiej i kaszubskiej”. Przedstawił także aspekty wykonywanego zawodu jego zalety i wady. Podkreślił że ciężką pracą można osiągnąć wiele , a przy tym nie zapomnieć o swoim pochodzeniu i ciągle się doskonalić i nabywać umiejętności od lepszych od siebie.  Natomiast Andrzej Ławniczak przygotowywał wraz z uczniami następujące potrawy rybne:  przekąski z łososia oraz śledzi, pulpety z dorsza oraz zupę bursztynową. Była to zupa rybna z dodatkiem tradycyjnej nalewki bursztynowej, kaszubskich golców, morszczynu i kawioru, która otrzymała I nagrodę "Perłę" w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów". Warsztaty w naszej szkole zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych –Agnieszka Sędkowska.

 Podsumowując spotkanie, trzeba przyznać, że zarówno forma jak i treść zostały trafnie dobrane. Świadczy o tym duże zainteresowanie uczniów tą tematyką, poznanie nowych technik kulinarnych, a także aktywny udział młodzieży w warsztatach. Dziękujemy serdecznie Agencji Rynku Rolnego OT w Gdyni za patronat nad tym spotkaniem i zapraszamy ponownie.