Działania profilaktyczne

Dodano: 15-11-2012

Dnia 15 listopada 2012r. w naszej szkole odbyła się akcja „Rzuć palenie razem z nami” w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia.  Uczennice klasy III Technikum rozdawały ulotki na temat: kosztów finansowych palenia papierosów, konsekwencji zdrowotnych  oraz  sposobów na zdrowy styl życia. Pedagog podczas przerw rozmawiała z uczniami „palącymi” namawiając ich na rezygnację z marnotrawienia zdrowia, czasu i pieniędzy. Wszyscy chętni uczniowie mogli tego dnia dowiedzieć się również o sposobach rzucania palenia. Poradnik dla palaczy można wypożyczać przez cały rok.

Kolejna akcja antynikotynowa odbędzie się w maju 2013r., a  rodzice na najbliższym spotkaniu z wychowawcami także dowiedzą się ile „kosztuje” nałóg nikotynowy.

                                                                           Pozdrawiam        

Anita Leszkowska- pedagog