Wyjazd do Gnieżdżewa

Dodano: 28-06-2012

Dnia 27.06.2012 uczniowie klasy I ZSZ a i I ZSZ b wraz z opiekunem Katarzyną Flisikowską  uczestniczyli w wycieczce do Gnieżdżewa realizując  projekt „ Plus Energie House.”

            W ramach przygotowań uczniowie zobowiązani byli do poszukiwania niezbędnych informacji w Internecie na temat sposobu działania, wydajności , zapoznania się z pozytywną i negatywną opinią  wpływu wiatraków  na lokalną społeczność. Przygotowania oraz uzupełnienia wiadomości na temat tych alternatywnych źródeł energii uzyskali uczniowie na lekcji fizyki.

Jako, że celem nadrzędnym tego projektu jest popularyzacja metod, mających na celu oszczędność energii oraz potrzebę wykorzystania alternatywnych źródeł energii,  uczniowie zapoznali się z wiatrakami przydomowymi  w Miszewku, a następnie udali  się do farmy wiatrowej w Gnieżdżewie.  Ilość oraz wielkość wiatraków zrobiła na uczniach ogromne wrażenie.  Pogoda nam sprzyjała, ponieważ bardzo wiało, a tym samym wiatraki były w stałym ruchu. Panoramę Gnieżdżewa z nierozłącznym  obrazem wiatraków w tle, uczniowie mieli okazję podziwiać w Kaczym Winklu oraz z mola w Pucku.

Realizacja wycieczki była jedna z najistotniejszych elementów  projektu, jakim jest upowszechnianie tematyki wśród ludzi młodych.