Żonkile zakwitły dla kartuskiego hospicjum

Dodano: 22-04-2012

Zasadzone w październiku żonkile pięknie wyrosły i zakwitły na czas. Zanim zostały ścięte wolontariuszki z naszej szkoły pod przewodnictwem pani Krystyny Herzberg musieli przygotować się do wyjścia z żonkilami na kwestę. Oprócz pojemników oklejonych logo akcji należało przygotować identyfikatory. I to właśnie było zadaniem głównym naszych wolontariuszek, które naklejały zdjęcia, cięły gilotyną, dziurkowały, wreszcie  nawlekały na sznurki gotowe identyfikatory.

Dnia 22.04 2012r. wczesnym rankiem (o godzinie 6.00) akcja „Żonkil” ruszyła! Każdy wolontariusz ubrany w żółtą koszulkę, zaopatrzony w skarbonkę, piękny widoczny identyfikator i pękiem świeżo zerwanych żonkili był gotowy do udania się na wyznaczony punkt kwestowania. Pogoda dopisała –  było chłodno, ale słoneczko nie opuszczało nas  tak samo, jak dobry nastrój i uśmiechy. Rozdawaliśmy żonkile wszystkim ludziom wielkiego serca, a było ich bardzo dużo: tego dnia w trzech gminach powiatu kartuskiego – Sierakowice, Somonino i Kartuzy – zebrano ponad 38 000 zł! To była naprawdę piękna akcja