Konkurs „Alle jaja”

Dodano: 02-04-2012

Dnia 30 marca 2012 roku w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbył się IV konkurs aranżacji stołu wielkanocnego „Alle jaja”. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkół Ponadgimnazjalnych z Przodkowa, Zespół Szkół Zawodowych                                    i Ogólnokształcących w Kartuzach ,Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Gdańska,    a także z Somonina. Z roku na rok uczestnicy konkursu wykazują się ogromną kreatywnością wprowadzając nas w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W tym roku nad konkursem czuwało jury w składzie Kazimierz Żołnowski- szef kuchni, Marian Kowalewski- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Katarzyna Golanko- architekt wnętrz. W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy konkursu przy kawie i cieście wspominali tradycje i zwyczaje wielkanocne panujące w różnych regionach, z których pochodzą. A także uczestniczyli w warsztatach tworząc przepiękne ozdoby  wielkanocne. Aranżacje stołów wielkanocnych mieli okazję obejrzeć zarówno uczniowie, nauczyciele naszej szkoły jak i zaproszeni na tą uroczystość goście.

W czwartej edycji konkursu I miejsce otrzymała drużyna z ZSZiO z Kartuz, która przyjechała na konkurs po raz pierwszy . Drugie miejsce i statuetkę srebrnego jaja otrzymała nasza drużyna w składzie : Daniela Gołąbek, Katarzyna Klein  oraz Adam Flisikowski – natomiast na trzecim miejscu– ex aequo – zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Przodkowa oraz z Zespółu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Gdańska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pięknie rzeźbione statuetki jaj, dyplomy, pendrivy oraz słodkości. Pani Dyrektor Elżbieta Świętoń wręczyła nagrody uczestnikom, a jury dokonało podsumowania już czwartej edycji konkursu. W tym roku dominowała oryginalność, starannie dopasowana i wykonana na miejscu kompozycja kwiatowa oraz przepiękne serwisy i sztućce.

Konkurs ten odbył się przy współpracy z Powiatem Kartuskim, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie oraz panią Dyrektor Elżbietą Świętoń. Wszystkim instytucją serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy organizatorkom tego konkursu Pani Karinie Socha i Agnieszce Sędkowskiej.  To dzięki nim mogliśmy się spotkać po raz kolejny w naszej szkole.