Wyjazd integracyjny klas I ZSZ

Dodano: 21-10-2011

W  dniu 21 października 2011r. uczniowie klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Somonine brali udział w wycieczce do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie a po zwiedzaniu, pojechali na zajęcia integracyjne do ośrodka „Przystanek Drzewina” w Drzewinie.  Zajęcia odbywały się na powietrzu i w sali gimnastycznej i wymagały  współpracy w grupie, cierpliwości, trochę wysiłku i dobrego nastawienia na zabawę. Wychowawcy tj. Anita Leszkowska, Karina Socha i Tomasz Pytka także brali udział w ciekawych ćwiczeniach które budziły dużo emocji, np.; „skok zaufania”- czyli kilka osób łapie jednego który tyłem rzuca się z drabiny  itp.  Strzelanie z łuku sportowego, chodzenie po linie, „boks” w dmuchanych ubrankach , wspólne przenoszenie na kijku „ładunku wybuchowego”, przeciąganie się nawzajem, układanie figur z ludzi, wspinaczka  i wiele innych zabaw sprawiło,  że wszyscy mieli dobry humor i zadowoleni wracali do domu.  Polecamy wszystkim taką formę integracji.