Biwak integracyjny – I T

Dodano: 01-10-2011

Biwak integracyjny klasy I Technikum

W dniach 1-2 października 2011 roku, odbył się biwak integracyjny klasy I Technikum w Somoninie. Biwak odbył się w Garczynie w Dworze Bajbuza u państwa Mielnikow. Po przyjeździe na miejsce otrzymaliśmy pierwsze zadanie – wziąć swoje bagaże i zakwaterować się w przydzielonych nam pokojach. Po ok. 30 minutach odbyła się zbiórka. Razem z naszymi opiekunami, czyli panią Anią Gonera i naszym wychowawcą panem Karolem Kowalewskim spotkaliśmy się w rewelacyjnie przygotowanym do tego typu imprez domu nad stawem aby wspólnie posiedzieć przy ognisku jedząc kiełbaski i inne smakołyki, jak domowego wypieku ciasta oraz słuchając muzyki. Gdy tylko posililiśmy się, zaczęliśmy tańczyć. Wszyscy bawili się świetnie. Zapadł zmrok. Oczywiście nie obeszło by się bez strasznych historyjek, które opowiadaliśmy sobie przy ognisku. Po czym postanowiliśmy pójść na spacer. Otaczający nas ze wszystkich stron las był ciemny i tajemniczy, a nasi klasowi koledzy urozmaicili spacer odgrywając postacie z naszych strasznych opowieści. Kiedy wróciliśmy do pawilonu, wszyscy przebraliśmy się w piżamy by spotkać się ponownie w małym saloniku, gdzie przebiegał dalszy ciąg naszej integracji. W saloniku zaczęliśmy grać w różne gry zadaniowe. Nikomu nie zabrakło uśmiechu na twarzy. Kiedy skończyliśmy rozmawiać wszyscy rozeszli się do swoich pokoi by nabrać siły na następny równie ekscytujący dzień.

Następnego dnia o godzinie 9.00 spotkaliśmy się na śniadaniu. Kiedy tylko zjedliśmy, ruszyliśmy wykonywać wymyślone nam zadania na tzw. Magicznej Wyspie. Pierwsze zadanie drugiego dnia polegało na tym, że 26 osób, czyli cała nasza grupa musiała zmieścić się na dwóch kwadratowych belkach by potem odśpiewać refren swojej ulubionej piosenki. Jednym z wielu zadań była także wspinaczka po siatce wysokiej na 10 m. Każde z naszych zadań miało jedno motto: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kiedy jedno z nas popełniło błąd przy jakim kol wiek zadaniu, to wszyscy musieliśmy rozpocząć je od nowa. Strzelaliśmy też z karabinu i robiliśmy wiele innych ekscytujących zadań.

Spędziliśmy wspaniały weekend w niesamowitym miejscu, którego urok pozwolił nam w pełni zrelaksować się i zapomnieć o sprawdzianach i kartkówkach. Otoczeni naturą, pod opieką gospodarzy i pod okiem doświadczonych instruktorów czuwających nad bezpieczeństwem zabaw, klasa zintegrowała się w najlepszym tego słowa znaczeniu. Teraz cała szkoła nie mówi o niczym innym jak o biwaku I klasy.

Sprawozdanie przygotowała:

Weronika Bobkowska

Klasa I Technikum