Biwak integracyjny – I LO

Dodano: 01-10-2011

W dniach od 30.09.2011 do 01.10.2011 uczniowie klasy I LO o rozszerzeniu pożarniczym wraz z opiekunami Panią Katarzyna Brylowską oraz Grzegorzem Laskowskim wyjechali na biwak integracyjny do Drzewin. Biwak rozpoczął się w piątek o godz. 9.00.  

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji rozpoczynając od zajęć integracyjnych – nic tak nie integruje jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań. Uczestnicy wzięli udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu (z ang: scalania kadr) pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomogły komunikację w grupie i współdziałanie, skłoniły do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, tratwa, skok zaufania i inne. Jest to bardzo dobry sposób na przełamanie lodów w grupie osób, która do tej pory się nie znała, a ma przed sobą kilka lat wspólnej nauki, przygód i przyjaźni.

Następnymi warsztatami było strzelanie z ASG – to zajęcia strzelania do tarczy bronią do złudzenia przypominającą oryginał – amerykański karabin szturmowy M15-A4. Każdy przeżywa dreszcz emocji dotykając sprzętu znanego tylko z filmów!
Następną konkurencją było strzelanie z łuków – broń znaną od stuleci – jedną z najszlachetniejszych odmian sportu – strzelali do tarczy z łuków sportowych.

Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość gry w slackline – chodzenie po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm od ziemi. Slacline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną, zwłaszcza za granicą.

Kula Sferyczna – następna zabawa, która dostarczyła wszystkim dużo emocji. Została wymyślona w Nowej Zelandii przez Zorbsa Dwane'a i Adrew Akers'a, którzy nazwali ta atrakcję "zorbem". Urządzenie składa się z dwóch kul, jednej mniejszej zawieszonej w drugiej znacznie większej, przerwa pomiędzy nimi wypełniona jest powietrzem. Do środka mniejszej kuli wchodzi uczestnik, przypina się specjalnymi pasami i… toczy się w dół zbocza! Cała zabawa przypomina nieco pralkę, ale jest uwielbiana przez wszystkich. To było dopiero przeżycie!!!

Po sytej kolacji wszyscy uczestnicy udali się na dwa wzgórza, aby rozpocząć nocną grę strategiczną z latarką w ręku. Gra polegała na znalezieniu białej flagi grupy przeciwnej, przemierzając nieznany las. Zabawa była udana!

Następnego dnia uczniowie brali czynny udział w szkoleniu i imprezie na orientację InO – zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Po krótkiej przerwie w ramach zabawy każdy uczestnik będzie mógł spróbować jak doi się specjalną sztuczną krowę.

Po obiedzie brali udział w Body Zorbing – zabawa, która przyprawiła Uczestników o zawrót głowy, natomiast obserwującym zmagania dostarczyła mnóstwo śmiechu. Na koniec biwaku uczestnicy mieli za zadanie zbudować wieżę ze skrzyń wchodząc na nią. Na szczęście asekuracja była bardzo silna.

Uważamy, że biwak był bardzo udany, braliśmy cały czas udział w zajęciach, które nie jednego z nas fascynowały, które są marzeniem wielu młodych ludzi. Dodatkowo zajęcia te wymagały dużej aktywności i zaangażowania – tak, że wieczorem nie było czasu na zbytki.