Mecz Mikołajkowy

Dodano: 02-12-2010

Z okazji zbliżających się Mikołajek 2-go grudnia 2010r. na hali w Goręczynie odbył się tradycyjny (podobnie jak przed rokiem) mecz siatkówki, w którym nauczyciele zmierzyli się w sportowej rywalizacji z uczniami. Mecz stał na wysokim poziomie, wiele było efektownych zagrań, bloków czy pięknych obron. W pierwszym secie uczniowie grali bardzo pewnie, szybko zdobyli prowadzenie i kontrolowali grę. Zdezorientowani nauczyciele na początku stracili 9 punktów i choć później starali się nadrobić straty, byli bezradni w obliczu miażdżącego ataku uczniów. Drugi set przyniósł jednak niespodziankę. Nauczyciele złapali rytm gry, byli bardzo skoncentrowani i starali się popełniać jak najmniej błędów. Świadomość zbliżającego się kolejnego dnia „normalnych” lekcji mocno osłabiła koncentrację uczniów. Ich morale mocno upadło, co bezwzględnie wykorzystali nauczyciele. Po bardzo wyrównanej grze nauczyciele zdołali zwyciężyć seta – 23:25. Im dłużej trwał mecz, tym mniej błędów popełniali zawodnicy i gra się bardzo wyrównała. W trzecim secie szala zwycięstwa znowu przechyliła się na stronę uczniów. Mocny atak oraz techniczne zagrywki doprowadziły do zwycięstwa reprezentacji uczniów z wynikiem 20:25. Czwarty set wygrali nauczyciele 23:25 i tym samym doprowadzili do remisu. Trzeba przyznać, że walka była zacięta i obie drużyny wkładały sporo wysiłku w grę. W ostatnim secie mogło zdarzyć się wszystko. Mimo dość wyrównanej gry uczniowie walczyli ambitnie i dzięki temu zwyciężyli w tie-break- u wynikiem 15 -11. Cały mecz zakończył się wygraną uczniów 3:2. W reprezentacji uczniów grali: Krzysztof Block, Sylwester Kasner, Aneta Socha, Malwina Pionke, Dawid Podlasiak, Mateusz Ostoja-Lniski, Bartek Socha oraz Iza Złoch. W skład drużyny nauczycieli weszli: Irena Lejk, Mateusz Jancen, Mariusz Kocur, Karol Kowalewski, Tomasz Pytka i Zdzisław Roszkowski . Całość spotkania sędziowała Anna Szczypior. Dziękujemy wszystkim przybyłym za doping i wspólną zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Do następnego meczu już na nowej sali sportowej naszej szkoły;-)