Święto biblioteki

Dodano: 20-10-2010

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać”
(Cycero)

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka  urządziła sobie „słodki dzień”. Uczniowie  z II B ZSZ Paweł i Przemek Kobiella oraz Ania Jeżewska pod kierunkiem pani Agnieszki Sędkowskiej upiekli  stos pysznych kruchych ciasteczek oraz ciasto marchewkowe. Ola Socha z II T przyniosła upieczone przez swoją mamę serowe pączki.
Na długiej przerwie odbyło się biblioteczne „party”, podczas którego czytelnicy prowadzili swobodne rozmowy, czytali dowcipy o bibliotece. Z gazetki dowiedzieli się, jaka książka była ulubioną książką dzieciństwa nauczycieli oraz niektórych kolegów. Każdy z odwiedzających tego dnia czytelników  wypełnił ankietę dotyczącą pracy biblioteki a na  pamiątkę otrzymał zakładkę do książek z cytatem o korzyściach jakie przynosi czytanie. Było bardzo sympatycznie i… słodko.
W przygotowaniu uroczystości uczestniczyli również uczniowie :
Monika Kotłowska, Dorota Wrońska, Justyna Hinca, Weronika Sznaza, Justyna Kuchta,  Weronika Wiczkowska, Dorota Długosz.

Biblioteka Dziękuje!
Bibliotekarze: Anna Gonera i Maria Konkel