Wycieczka do Gdańska

Dodano: 07-05-2010

Dnia 7 maja 2010 r. klasa I i II Technikum hotelarskiego udały się na wycieczkę do Gdańska. Rozpoczęliśmy zwiedzane od przyjemnego spaceru uliczkami Starego Miasta. Po drodze zobaczyliśmy słynny gdański Żuraw położony nad brzegami Motławy. W programie naszej wycieczki było szukanie trzech neptunów znajdujących się na Długim Targu, później podziwialiśmy Dwór Artusa- miejsce spotkań kupców przybywających do Gdańska. Podczas spaceru zobaczyliśmy piękne renesansowe domy oraz Zieloną Bramę, Złotą Bramę, Wieżę Więzienna. Na zakończenie odwiedziliśmy jedyną w Polsce fabrykę cukierków „Ciuciu” gdzie zgłębiliśmy tajniki ręcznego wykonywania cukierków. Każdy z nas kupił cukierki do domu bo były pyszne. Po całym dniu wrażeń w drodze powrotnej wszystkim dopisywały humory , a część rozśpiewała się w autokarze. Na koniec pragniemy dodać ze to wszystko dzięki naszym Panią: A. Sędkowskiej, K.Socha , K.Flisikowska.