Pożegnanie absolwentów Technikum

Dodano: 30-04-2010

W piątek,  30 kwietnia 2010 roku odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia Technikum 50 absolwentom w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

Uroczystość ta przebiegła w miłej atmosferze wśród absolwentów i  ich rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz młodzieży młodszych klas Technikum.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pani Dyrektor.

„Dziś zadaję sobie pytania, jakie były wasze oczekiwania wobec szkoły, dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, cztery lata temu? Jaką postawiliście sobie poprzeczkę, planując karierę edukacyjną i zawodową?”… „Zadaję sobie też inne pytanie, czy my nauczyciele, w pełni zadbaliśmy o wasz wszechstronny rozwój?”

Pani Dyrektor wspomniała również o smutnych i radosnych chwilach, które były udziałem obu klas. Doceniła fakt, że klasy te były wyjątkowo zgraną grupą i potrafiły porozumieć się w każdej sytuacji oraz w najważniejszych dla nich chwilach, tj. organizacja studniówki, wspólne wyjazdy, wycieczki klasowe.

Następnie głos zabrali wychowawcy klas, IV Ta – Mariusz Kocur, IV Tb – Monika Dobke.  

„W pewien sposób jesteście pionierami, bo to wasz rocznik będzie zdawał obowiązkowy egzamin maturalny z matematyki. Wiąże się z tym wiele wspomnień i całe miesiące ciężkiej pracy. Jesteście też prawdopodobnie ostatnim rocznikiem, który nie doczekał się sali gimnastycznej.”… „Każdy z Was pozostawia po sobie historie, które wielokrotnie będziemy wspominać. Spędziliśmy razem wiele czasu, wiele razem przeżyliśmy i wiele się nauczyliśmy. Pozostaną nam w pamięci apele i przedstawienia przygotowane przez W;  Wasza chęć bycia aktywnymi i widzianymi w szkole…”

W dalszej części przemówienia przypomnieli oni osobowości uczniów najbardziej wyróżniających się wśród obu klas i związane z nimi zabawne skojarzenia.

Następnie wszystkim absolwentom wręczono świadectwa ukończenia Technikum. Były wśród nich osoby, które ukończyły szkołę z wyróżnieniem: Karolina Stenka i Estera Wolff. Byli też uczniowie, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe za dobre wyniki w nauce, frekwencję oraz za działalność na rzecz szkoły. Byli to m.in.: Ewelina Kryszewska, Aneta Stromska, Paulina Pawłocka, Natalia Burchardt.

Dyplomy uznania oraz listy gratulacyjne otrzymali rodzice, którzy angażowali się w działalność szkoły  oraz dołożyli wszelkich starań w dobre wychowanie swoich dzieci. Byli to państwo: Jolanta Elas, Elżbieta i Rafał Pawłoccy, Kryszewscy, Stromscy, Dejk, Mering, Wolff, Stenka.

Wzruszającą chwilą było przemówienie absolwentów, którzy podziękowali pani Dyrektor oraz swoim wychowawcom za cztery lata opieki  i wspólnej pracy.

Na tym zakończyła się część oficjalna.

Ostatnim elementem było pożegnanie absolwentów przez uczniów z klas trzecich Technikum. Przygotowali oni przedstawienie oraz prezentację multimedialną, w której ”na wesoło” przypomnieli chwile spędzone w szkole przez swoich starszych kolegów.

Był to ostatni fragment uroczystości, którą spędziliśmy w miłej atmosferze i którą wszyscy wspominać będziemy z refleksją przez długi czas.