Dzień Seniora

Dodano: 29-01-2010

Dnia 29.01.2010r. zadebiutował w naszej szkole „Dzień Seniora”. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zawitała do nas liczna ilość gości nie tylko z Somonina czy Kiełpina, ale również z innych okolicznych i odległych miejscowości. Na wstępie seniorzy zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor Elżbietę Świętoń, a następnie poprzez prezentację multimedialną zaprezentowano działalność i osiągnięcia szkoły .
Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji. Część artystyczną, wykonaną przez uczniów naszej szkoły , poprowadzili nauczyciele Katarzyna Flisikowska oraz Włodzimierz Leszkowski. Uzdolnieniami wokalnymi wykazali się uczniowie poprzez zaśpiewanie kolęd, również w językach obcych, jak i poszczególni soliści. Nasi artyści zabawiali gości m.in. popisami gwiżdży oraz balladą A.Mickiewicza. Również pokazy taneczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem gości. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na poczęstunek. W trakcie kosztowania smakołyków, przygotowanych zarówno przez naszych uczniów jak i ich rodziców , przygrywała kapela kaszubska. Na koniec uroczystości goście mogli wspólnie śpiewać regionalne piosenki z akompaniamentem akordeonu i diabelskich skrzypiec, a przygrywająca kapela porywała również do wspólnego tańca. W atmosferze radości i zadowolenia pożegnaliśmy się z naszymi miłymi gości w godzinach późno wieczornych.
Za inicjatywę i włożony trud podziękował nam swoim przemówieniem zastępca wójta gminy Somonino, pan Jerzy Gliwa. Osobne podziękowania usłyszeliśmy również od sołtysów wsi Somonino i Kiełpino oraz oczywiście od wszystkich uczestników tejże imprezy. Wielką niespodziankę sprawiła nam Rada Rodziców, która zorganizowała uczniom i nauczycielom biorącym udział w „ Dniu Seniora” kulig saniami wraz z ogniskiem i kiełbaskami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Za przyjęcie naszego zaproszenia oraz miłą zabawę dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie i zapraszamy na przyszły rok.