Wyjazd do kina i Villi Palladium

Dodano: 09-12-2009

Wyjazd do kina i Villi Palladium
 

    Dnia 9 grudnia 2009 r. odbyła się wycieczka do kina na film, pt. Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu oraz do Villi Palladium, która mieści się w Oliwie.
„Księżyc w nowiu” to kolejna powieść z cyklu Zmierzch. Podobnie jak pierwsza część, opowiada ona o przeżyciach pewnej nastolatki. Jest połączeniem romansu z horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami nieprzeciętnych wydarzeń.
 Po seansie udaliśmy się do Villi Palladium. Tam właścicielka oprowadziła nas oraz opowiedziała w języku angielskim historię powstania obiektu. Uczniowie byli zachwyceni luksusowo wykończonym salonem wypoczynkowym, ogrodem i tarasami. Villę Palladium można porównać do hotelu o wysokim standardzie . Po zwiedzeniu Villi zostaliśmy zaproszeni na obiad, gdzie zaserwowano nam schabowego po parysku i chociaż apetycznie nie wyglądał i przypominał bardziej rybę niż kotleta był bardzo smakowity – nasz kolega zjadł trzy porcje tak mu smakowało!
    W wycieczce zorganizowanej przez profesora Karola Kowalewskiergo wzięli udział uczniowie kółka j. angielskiego: Aleksandra Belgrau Oliwia Bluhm, Dorota Długosz Klaudia Felska, , Magdalena Gleinert, Anna Kąkol, Justyna Kuchta, Magdalena Pacholczyk, Justyna Rakowska, Aldona Sypion, , Weronika Sznaza, , Karolina Walkusz, Paweł Zaborowski.  .