Powiatowe Targi Nauki i Kultury 2008

Dodano: 18-06-2008

Jak co roku, tak i tym razem nasza szkoła wzięła udział w Powiatowych Targach Nauki i Kultury, organizowanych przez PODiDN w Kartuzach. Tegoroczne Targi odbywały się 30 maja i przebiegały pod hasłem „Laboratorium”. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu przygotowała i zaprezentowała informacje na temat wybranego naukowca lub odkrywcy. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Kariny Sochy, wybrali Jana Heweliusza. Nic więc dziwnego, że na naszym stoisku królowały planety, kosmiczny pył i gwiazdy… nie tylko ciała niebieskie, ale również gwiazdy fryzjerstwa – Bartek Grota, Ania Gransicka i Monika Pawlicka, którzy strzygli za całkowite darmo. Śmiałków, którzy postanowili zmienić fryzurę było tego dnia wielu, więc nasi mistrzowie mieli pełne ręce roboty.

A że od astronomii niedaleko do astrologii, między stoiskami przechadzali się Heweliusz z żoną i zachęcali do skosztowanie ciasteczek z wróżbą, przygotowanych przez uczniów. Nawiązując do rodowej, piwowarskiej tradycji naszego bohatera, szkolni barmani i kelnerzy przygotowali również degustację napojów… bezalkoholowych!

Na scenie, jak zwykle w przypadku naszej szkoły, królował dobry humor – uczniowie przygotowali dowcipną scenkę z życia Heweliusza, a występ wsparła piosenka zaśpiewana przez naszych przyjaciół z Turcji.

Targi zakończyły się w tym roku nietypowo – jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników. My otrzymaliśmy nagrodę za aktywny udział w projektach międzynarodowych.