Dzień Otwarty Szkoły

Dodano: 18-06-2008

Ponad trzystu gimnazjalistów odwiedziło naszą Szkołę w Dniu Otwartym – 1 kwietnia 2008 r. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów i ich nauczycieli z Kiełpina, Gołubia, Egiertowa, Sierakowic, Miechucina i Przodkowa oraz grupy indywidualne m.in. z Kartuz.
    Dla odwiedzających nas w tym dniu, uczniowie i nauczyciele Zespołu przygotowali wiele atrakcji. Każda przybywająca grupa otrzymywała przewodnika – wytypowanego ucznia, który oprowadzał ją po szkole. W sali do obsługi konsumenta zorganizowano kawiarenkę, w której przyjmowano gości i częstowano kawą, herbatą i ciastkami.
    Główna część odbywała się w świetlicy. Tutaj obejrzeć można było film o Szkole, prezentacje multimedialne nt. praktyk zagranicznych i projektów realizowanych przez Szkołę i, co najważniejsze, gimnazjaliści mogli zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. W drugiej części świetlicy znajdowały się stoiska i wystawy, na których uczniowie prezentowali: Technikum, Zasadniczą Szkołę Zawodową, swoje dokonania sportowe i artystyczne oraz działalność klubu europejskiego. Goście otrzymali ulotki informacyjne o szkole, mogli również porozmawiać z uczniami i podpytać ich o codzienne życie ZSP w Somoninie.
    Aby jak najbardziej umilić gościom czas, uczniowie przygotowali bogaty i różnorodny program artystyczny. Swymi umiejętnościami popisywali się członkowie, działającej w szkole, grupy tanecznej; zaś o sporą dawkę dobrego humoru zadbał kabaret „Sio”, w składzie Mateusz Adamczyk, Andrzej Baranowski i Arkadiusz Mucha. Talenty muzyczne – Paulina Lehman i Patryk Przewoski, wspierani grupą wokalną – bawili publiczność grą i śpiewem.
    Było na co popatrzeć i czego posłuchać, a nawet można było razem pośpiewać. Jak zwykle w naszej szkole – atmosfera była znakomita.