Lokalne Spotkania Europejskie

Dodano: 27-09-2007

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki, 27.09.2007 r. odbyły się w naszej szkole Lokalne Spotkania Europejskie. Tym samym Szkoła włączyła się, jako partner Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, do obchodów XIV Polskich Spotkań Europejskich.

W uroczystości wzięli udział znamienici goście, m.in. senator RP prof. Edmund Wittbrodt, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, władze samorządowe, przedstawicielka Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz media.

Program imprezy:

  1. Finał ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, jej strukturach i aktach założycielskich, pt. "50 Rocznica Traktatów Rzymskich".
  2. Happening – korowód 15 wozów drabiniastych, udekorowanych flagami 27 państw Unii Europejskiej, na wyznaczonych trasach.
  3. Ogólnoszkolna inscenizacja pt. "Traktaty Rzymskie".
  4. Klasowe prezentacja państw europejskich.
  5. Rozdanie nagród książkowych finalistom konkursów wiedzy o Traktatach oraz najlepszej prezentacji państwa.
  6. Wspólna biesiada przy bigosie i grochówce